Левандовски с четири рекорда за Гинес

Името на Роберт Левандовски бе вписано на четири пъти в Книгата на рекордите на Гинес. Всички те бяха спечелени заради мача „Байерн“ - „Волфсбург“ (5:1). Първият рекорд са петте гола за 8,59 минути. „Исторически момент е това, трябваха ми седмици, за да го осъзная“, призна Левандовски, докато вземаше грамотите си.

27-годишният поляк взе още три приза заради този двубой. Вторият е за три гола за 3,22 минути, третият - за четири попадения в рамките на 5,42 минути, а четвъртият - за първи хеттрик като резерва. В знак на благодарност Левандовски подари на „Гинес“ обувките си от мача.

Пред нападателя на „Байерн“ остана само едно постижение за подобряване - преди 38 години Дитер Мюлер вкара шест пъти за „Кьолн“ при 7:2 над „Вердер“.

Въпреки фамозните си резултати досега Левандовски е едва втори при голмайсторите в Бундеслигата през сезона с 14 попадения. Три повече има Пиер-Емерик Обамеянг от „Борусия“ (Дортмунд). Двамата преследват рекорд №1 в историята на първенството 40 гола на Герд Мюлер.