Взимат на Станислава Бойчева световната титла по карате киокушин заради допинг

Титлата на световната ни шампионката по карате киокушин Станислава Бойчева ще бъде отнета заради употреба на допинг, след като в урината й са открити следи от метенолон.

Българката стана световен шампион в най-тежкия стил на първенството на планетата на KWU (в категории) на 4 октомври миналата година в Хабаровск.

Още един българин е дал положителна допинг проба - Христо Георгиев (95+ кг.), който ще загуби бронзовия си медал от Световното първенство в Русия.

Общо шест положителни проби са установили от WADA от Световното първенство по карате, което се проведе в началото на октомври в Хабаровск. Освен отнетите титли, KWU спира правата на всички шестима каратеки за срок от две години.

Двама българи отиват нагоре в класирането

На база на отнетите титли и медали се размества класирането в шест категории.
Добрата новина за България, е че други двама българи ще се изкачат нагоре в класирането - Виолета Литовска (до 55 кг.) и Деян Братков (до 75 кг.) ще получат сребърни медали.