Бербатов с трети гол за ПАОК

Димитър Бербатов вкара третия си гол за ПАОК. Българската звезда влезе като резерва и отбеляза 3-тото попадение за тима при 3:0 срещу „Калони“ в осминафинал за купата на Гърция. Това бе и гол на успокоението. В първия мач ПАОК падна с 1:2 и мачът се „клатеше“ между солунски триумф и евентуални продължения.

Бербатов влезе в 58-ата минута вместо бразилеца Жаиро. Малко преди това Атанасиадис вкара първото попадение за ПАОК. Словенският нападател Роберт Мак удвои в 65-ата минута, което поне временно означаваше класиране за елитния тим. Десет минути преди края Бербатов гарантира участието на ПАОК на четвъртфинал, след като заби с глава след ъглов удар.

В Гърция не спират да критикуват хърватския треньор Игор Тудор, който доста често поставя българина на пейката. Следващият съперник на ПАОК за купата е „Паниониос“, като мачовете са на 27 януари и 3 февруари. Другото дерби между Солун и Атина е АЕК - „Ираклис“.