„Реал“ мачка с 5:1, Бензема не се дава на Роналдо

„Реал“(Мадрид) зашемети „Спортинг“ (Хихон) с 5:1 на „Бернабеу“, като вкара 4 гола още до 18-ата минута. Отбелязаха всички от тризъбеца в атаката - Гарет Бейл (7), Кристиано Роналдо (9 и 18), Карим Бензема (12 и 41). Асистенциите бяха на различни играчи, като уелсецът и французинът се отчетоха с по една. След почивката „Реал“ рязко намали темпото и Исма Лопес отбеляза за госта в 62-рата минута.

Така Бензема отново не се даде на Роналдо и с по 16 гола двамата излязоха начело при стрелците в Примера дивисион, но - преди снощния дуел между „Барселона“ и „Атлетик“ (Билбао). Карим обаче постигна актива си в 15 мача, а Кристиано - в 20.

„Реал“ събра 43 точки от 20 мача при 44 за „Атлетико“ (Мадрид) от 19 двубоя и 42 на каталунския тим от 18.