"Дунав 8806" разгроми "Нефтохимик 2010" в Русе

"Дунав 8806" разби "Нефтохимик 2010" в дербито на 14-ия кръг от дамското баскетболно първенство в Русе. Двубоят в зала "Дунав" завърши 113:70 (30:12, 27:18, 28:20, 28:20) за шампионките на България.

Момичетата на Георги Божков поведоха в резултата още в първите секунди, а след минута и половина игра таблото показваше 7:0 в тяхна полза. До края на първата част те елиминираха шансовете на съперничките си и поведоха с 30:12.

Няколко спорни отсъждания на реферите поизнервиха обстановката около игрището в началото на втората част. Въпреки това "сините феи" продължиха хладнокръвно и с агресивна защита и точен мерник в атака натрупаха 57:30 до почивката.

След подновяването на играта наказателната акция на русенския състав продължи и авансът им надмина 40 точки на няколко пъти. 10 минути преди края таблото показваше 85:50, а финалната сирена прозвуча при 113:70 за "Дунав 8806".

Радостина Димитрова бе най-резултатна в русенските редици с 29 точки. Дженифър Брандън записа дабъл дабъл с 22 точки и 16 борби. С 20 точки и 7 асистенции се отчете Цветомира Шаренкапова, а Виолина Кочева добави 19 точки и 7 асистенции за русенския успех.

За гостите най-резултатни бяха Олга Мазниченко и Теодора Динева с по 13 точки, а Мария Желязкова вкара 12.

С победата си шампионките се утвърдиха на третото място във временното класиране в първенството. Така те се класират директно за финалната четворка в турнира за Купата на България. "Нефтохимик", който е носител на трофея от м.г., ще трябва да играе 1/4-финал срещу "Берое".