„Лестър“ върви по пътя на „Форест“ от 1978 г.

„Лестър“ пак победи - 2:0 у дома над „Ливърпул“, и остава на 3 точки пред преследвачите на върха във Висшата лига. Кръговете до края намаляват, вече са само 14...

Тимът никога не е печелил титла в Англия, а за последен път дебютен шампион е разбил монопола на големите през далечната 1978 г. Тогава „Нотингам Форест“ на Брайън Клъф се възцарява за първи (и единствен) път, след което два пъти печели европейската титла.

Джейми Варди вкара два пъти и вече има 18 гола в първенството. С повече в Европа са само Гонсало Игуаин („Наполи“) - 22, Пиер Емерик Обамеянг („Борусия“-Дортмунд) - 20, Кристиано Роналдо („Реал“), Луис Суарес („Барселона“), Роберт Левандовски („Байерн“) и Златан Ибрахимович (ПСЖ) - по 20.

През следващите 10 дни сензационният лидер в Англия гостува на втория „Манчестър Сити“ (събота) и четвъртия „Арсенал“ (14 февруари). След тези мачове смело може да гледа към титла, ако още е на върха.

Гари Линекер, тръгнал от „Лестър“ за футбола, още веднъж потвърди - ако тимът спечели златото, ще води най-популярното предаване „Мач на деня“ по Би Би Си, като има върху себе си само слипове.

Същевременно след 0:0 у дома на „Арсенал“ срещу „Саутхемптън“ Арсен Венгер с апломб обяви: „Готови сме да спечелим требъл...“

Странно наистина - тимът му е вече четвърти в първенството, до финал в Купата на Англия има още 3 кръга, а на осминафинал в Шампионска лига го чака „Барселона“.
„Манчестър Юнайтед“ победи с 3:0 „Стоук“ и е на 5 точки от четворката.

„Тотнъм“ продължи великолепна серия с 3:0 навън над „Норич“. Отборът на Маурисио Почетино е трети, а като гост във Висшата лига е губил за последен път в първия ден на сезона - 0:1 от „Манчестър Юнайтед“. Оттогава статистиката е 6 победи и 5 ремита.

С гол на Серхио Агуеро „Манчестър Сити“ спечели на терена на „Съндърланд“. А след двубоя вратарят Джо Харт обяви, че отборът харесва Мануел Пелегрини и всички са приели с тъга новината за неговото напускане след сезона.