Бразилец е №1 за втори път у нас на шахмат

Александър Фиър спечели 38-ия открит шампионат на България по шахмат - „Мемориал Георги Трингов“ в Пловдив. Бразилският гросмайстор завърши с 8 точки от 9 възможни. 28-годишният Фиър е за втори път победител в турнира след 2013 г. След успеха си той каза, че Пловдив е най-доброто място за шахмат.

Участваха 240 шахматисти от 15 държави, най-добре от българите се представи Красимир Русе, който раздели третото място с други 8 съперници, но имаше по-добри допълнителни показатели. Приза за най-добре представила се жена завоюва Адриана Николова - тя остана 15-а с с 6,5 точки.

На заключителната церемония федерацията награди с последен модел мобилен телефон родния талант Нургюл Салимова за световната й титла при 12-годишните от миналата година.