"Барса" гледа към 1/4-финалите, Меси отказа "Арсенал" с два гола

"Барселона" надигра "Арсенал" с 2:0 като гост в първи 1/8-финален мач от Шампионската лига и направи много сериозна крачка към класиране в следващата фаза. И двете попадения бяха дело на звездата на испанците Лионел Меси, който се развихри след почивката.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, в което пропуснаха по една много добра възможност. Алекс Окслейд-Чембърлейн стреля в тялото на Тер Стеген отблизо, а малко преди паузата Луис Суарес не намери целта след удар с глава.

След почивката двамата вратари направиха отличния спасявания. Първо Петър Чех отказа излезлия сам срещу него Неймар, а малко по-късно Тер Стеген отрази удар с глава на Оливие Жиру.

Лео Меси откри резултата в 71-ата минута, след като се разписа след точно подаване на Неймар. Това бе първи гол за аржентинеца в седем мача срещу Чех. Малко след това Меси пусна към Суарес, който обаче нацели страничната греда.

В 83-ата минута отново Меси удвои аванса на гостите след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него на влезлия като резерва Фламини. Реваншът е на 16 март на стадион "Ноу Камп", но шансовете на "Арсенал" за краен успех вече са нищожни.