„Левски” ликува след 3 мача без победа

„Сините” нямаха победа в 3 поредни мача, от които спечелиха само 1 точка, като не се брои отмененото поне засега служебно 3:0 с „Литекс”. „Левски” все не успяваше да триумфира в 4 последователни двубоя навън - от 2:0 с „Монтана” на 2 ноември. И в тази серия отборът заработи едва 1 т. На сега надви „Черно море” за 4-ти път поред в „А” група. „Левски” излезе втори, на 8 т. от „Лудогорец”, които стават 3 т., ако Спортният съд в Лозана върне старото класиране.

На лошия терен във Варна дуелът се превърна в битка със 7 жълти картона до почивката и общо 10 (7 за домакина и 3 за госта). През второто полувреме „Левски” започна по-смели атаки и стигна до голове на Георги Костадинов (53) и Мигел Бедоя (65) плюс две греди. „Синият” вратар Боян Йоргачевич спаси два много опасни удара.

„С такива мачове ставаме по-добри - каза треньорът на победителите Стойчо Стоев. - Спечелихме безапелационно. Футболистите не отпаднаха въпреки умората от недоспиването.”

В петък отборът летя до Варна, но се върна в София заради мъгла край морето. Късно вечерта „сините” поеха с клубния автобус, като пренощуваха във Велико Търново.

„Левски” показа изключителна ефективност в атака и имаше много голям късмет при головете - заяви треньорът на „моряците” Никола Спасов. - Вече в четири мача не можем да вкараме.”