Ван Гаал: Мата извърши глупост

„Уест Бромич“ изненада неприятно „Манчестър Юнайтед“ и за първи път в историята си победи този съперник на своя стадион с 1:0. „Червените дяволи“ остават на шесто място в Англия с три точки и мач повече от „Ливърпул“ преди директния сблъсък между двата стари съперника в Лига Европа. Първият двубой е в четвъртък.

Хуан Мата този път се превърна в антигерой за „Юнайтед“, тъй като само за 120 секунди си заработи два жълти картона и напусна игра още в 26-ата минута. Впоследствие испанецът се разкая за постъпката си, но развали настроението на феновете, които бяха във възторг от него заради победния му гол за 1:0 срещу „Уотфорд“ в предишния кръг. Това бе първи червен картон в Англия за Мата. В средата на второто полувреме венецуелският национал Хосе Рондон вкара в мрежата на Давид де Хеа за историческия успех на „Уест Бромич“.

Треньорът Луис ван Гаал очевидно бе ядосан на Мата и обяви първия му жълт картон за „пълна глупост“, а втория за „пресилен“.