Франция впечатли срещу Камерун

Франция победи Камерун с 3:2 в много качествен мач, част от подготовката на "петлите" за Евро 2016. Отборът на Дидие Дешен на два пъти повеждаше, но африканците изравняваха. В 90-ата минута обаче красив гол от фаул на Пайе донесе успеха на французите.

В отсъствието на Жереми Матийо и Рафаел Варан шанс да започне като титуляр получи Адил Рами. Той си партнираше в центъра на защитата на домакините с Лоран Кошчелни. Атаката се водеше от Оливие Жиру, а по фланговете му помагаха Кингсли Коман и Димитри Пайе. Мача пропуснаха Антони Марсиал, който има лека травма, и получилият кратка почивка след финала в Шампионската лига Антоан Гризман. Следващата проверка на французите е в Метц срещу Шотландия, а на Камерун предстои квалификация за Купата на Африка срещу Мавритания.