Григор Димитров се класира за осминафиналите на тенис турнира в Торонто

Григор Димитров не беше затруднен от 370-я в света Денис Шаповалов и се класира за осминафиналите на тенис турнира в Торонто. Българинът се наложи над представителя на домакините, който в предишния кръг сензационно победи Ник Кирьос, с 6:4, 6:3.

Димитров показа доста по-добра игра от първия си мач в надпреварата срещу Юичи Сугита и се задържа на корта само час и 15 минути.

Срещата обаче започна с пробив на 17-годишния Шаповалов. Димитров реагира бързо, върна брейка, а след това без проблем взе и първия сет.

Втората част също не затрудни българина, който направи само един пробив, но той му беше напълно достатъчен.

Така Димитров се класира за осминафинал на турнира, където ще играе срещу хърватина Иво Карлович - съперник, който българинът победи вендъж тази година в Истанбул.

Така Димитров се класира за осминафинал в турнира. Там го чака хърватският ветеран Иво Карлович, предаде БТВ.