Байерн Мюнхен нашамари Юнайтед в мач със 7 гола, Копенхаген изтърва Галатасарай

Байерн Мюнхен победи с 4:3 Манчестър Юнайтед в най-интересния мач в група "А" на Шампионска лига, който нямаше достойнствата на дерби поради превъзходството на баварците. Резултатът не отговаря на интензивността на играта. За английския тим отсъства цялата титулярна защитна линия, но и нападателите останаха длъжници на феновете в голяма част от двубоя. В 28-ата минута Лирой Сане откри резултата, а само след 5 минути Серж Гнабри удвои. В 49-ата минута Расмус Хойлунд върна едно попадение за Юнайтед, който игра с резервния си бял екип на тъмнозелени ивици. В 53-ата минута реферът Глен Нойберг отсъди дузпа за Байерн, която Хари Кейн превърна в гол за 3:1. Позаспалите играчи на Юнайтед се събудиха, след като Каземиро се подсети, че играе мач номер 100 в евротурнирите и отбеляза за 2:3 едва в 88-ата минута. В продълженията Матис Тел вкара 4-и гол за баварците, след като преди това Томас Мюлер нацели гредата. Веднага след това Каземиро отбеляза втори гол в двубоя за 4:3, но за повече "червените дяволи" нямаха време.

В другия мач от групата отборът на Копенхаген изпусна победата над домакина Галатасарай. Двата тима завършиха 2:2. Датчаните поведоха с гол на Мохамед Елионуси в 35-ата минута, а Диого Гонсалвеш удвои преднината им в 58-ата. Елиас Кристенсен получи втори жълт картон през втората част и остави тима с човек по-малко, а Сака Буи се възползва от ситуацията и върна един гол в 86-ата минута. Само след 120 секунди Тете изравни за 2:2 и подели точките. Двубоят беше ръководен от изцяло български съдийски екип начело с Георги Кабаков.

Така след първите срещи Байерн поведе в групата с 3 точки, следван от Копенхаген и Галатасарай с по 1. Последен е Юнайтед без актив. В следващия кръг на 3.10 датчаните посрещат лидера, а Юнайтед - турския тим.