България съсече Сърбия, шансовете за Евро 2021 намаляват

БФС

Младежкият национален отбор на България постигна впечатляваща победа над Сърбия като гост с 2:1 в европейска квалификация, играна в Горни Милановац. Така тимът на Александър Димитров запази шансове за едно от първите две места в група 5 на квалификациите за Евро 2021, след като събра 11 точки и си върна третата позиция във временното класиране.

Младите „лъвове“ не оставиха съмнение в превъзходството си през целия мач и освен двете попадения, удариха още две греди и създадоха още доста положения пред вратата на домакините.

Резултатът бе открит от младата надежда на Черно море Илиян Илиев, който в края на първото полувреме открадна топката от сръбски бранител и след самостоятелен пробив я прати в десния ъгъл на вратаря Илич. През втората част нашите продължиха да доминират: изстрел на Здравко Димитров от фаул като по чудо не се превърна във втори гол, след като топката на два пъти рикошира в гредата, но все пак ново попадение падна в 64-тата минута, когато Калоян Кръстев засече центриране от ляво и матира сръбската отбрана.
В самия край на мача Сърбия намали от дузпа чрез Илич, но така и не успя да спре българският тим към победата.

С успеха младежите ни излязоха на трето място в класирането с 11 т. Начело в нашата квалификационна група 5 е Русия (17), пред Полша (16). Директно за Евро 2021 се класира само първият в групата. България има по-големи шансове за второто място, даващо право на плейоф. За целта обаче тимът ни трябва да спечели домакинствата срещу Латвия (9.Х.) и Естония (17.XI), както и гостуването срещу Полша (13.Х), и да се надява на грешка на поляците или Русия.

България: 1. Наумов, 2. А. Христов, 3. Томбак, 4. Лясков, 6. Антов, 8. Юруков, 10. Иванов, 11. Димитров, 17. Кръстев, 21. Чандъров, 22. Илиев.
Селекционер: Александър Димитров
Голмайстори: 0:1 Илиев 45, 0:2 Кръстев 64, 1:2 Илич 86-д.