Борусия Дортмунд отпадна от Шампионска лига

Борусия (Дортмунд) отпадна още в груповата фаза на Шампионска лига, след като Спортинг Лисабон разби селекцията на Марко Розе с 3:1 и изхвърли германците от най-комерсиалния клубен турнир.
Педро Гонсалвеш реализира първия гол за португалците половин час след началото на мача. Само 9 минути по-късно отново Гонсалвеш беше в прегръдките на своите съотборници, реализирайки за 2:0, а в 74-ата минута Джан си изкара директен червен картон след конфликт ссъ съперник, с което остави своите с 10 човека на терена. В 81-ата минута домакините получиха дузпа и Гонсалвеш се опита да реализира хеттрик. Вратарят спаси, но Поро стигна пръв до топката и оформи крайното 3:0 за лисабонския тим. В 93-ата минута Борусия Дортмунд върна едно попадение, дело на Дониел Мален.
В другия мач от групата Аякс победи Бешикташ с 2:1. Нидерландският тим е лидер в класирането с 15 точки, Спортинг е втори с 9, докато Борусия Дортмунд е с 6 и вече няма шанс да се класира напред поради по-лоши показатели в преките двубои срещу португалците. Трети е Бешикташ без точков актив.
В последния кръг на 7 декември Аякс ще играе със Спортинг, а Борусия и Бешикташ формално ще се изправят един срещу друг в мач без значение.