Ботев Враца вкара двата гола, тръгва си само с точка от мача със Спартак (Вн)

Ботев (Враца) и Спартак (Варна) завършиха 1:1 в мач от 12-ия кръг на Еfbet Лига. Наставникът на врачани Христо Янев направи повторен дебют начело на тима.

В 16-ата минута, след като Бубакар Траоре падна в наказателното поле, домакините поискаха дузпа, но реферът не реагира. След това Стефан Цонков стреля в аут. В 36-ата минута за гостите Александър Цветков също изпрати топката в аут. Две минути преди почивката Даниел Генов принуди Мартин Величков да избива негов удар в корнер.

В 56-ата минута Спартак Варна поведе в резултата, след като Мартин Бачев си отбеляза автогол. В 69-ата минута Ботев Враца имаше перфектна възможност да изравни. Даниел Генов стреля, но Мартин Величков спаси удара му, след което отрази и удар на Смоленски. В 75-ата минута Ахмед Ахмедов пък принуди Бариос да спасява негово положение.

В 77-ата минута Даниел Генов изравни, вкарвайки третия си гол от началото на сезона.

След подялбата на точките Спартак Варна е втори с 15 точки, а Ботев Враца е 12-и със 7.