Фамилия Малдини с 1000 мача за "Милан"

Със снощната поява на терена на Даниел срещу „Ювентус“ при загубата с 1:3, фамилията Малдини вече има общо 1000 мача в Серия А с екипа на „Милан“. №1 е Паоло с 647, втори е неговият баща Чезаре с 347, а най-малкият от рода има 6.

Първата загуба за тима в Серия А дойде след 304 дни. Единствената друго поражение в този период за „Милан“ бе по-рано през кампанията от „Лил“ в Лига Европа – 0:3 в Милано.

Двубоят бе лишен от част от блясъка, след като в навечерието на сблъсъка четирима играчи от двата тима отпаднаха заради положителни тестове за COVID-19. Анте Ребич и Раде Крунич, както и Хуан Куадрадо и Алекс Сандро отпаднаха от съставите. Освен това контузени и наказани от домакините бяха още Златан Ибрахимович, Исмаил Бенасер, Сандро Тонали, Метео Габия и Алексис Салемакерс, както и Алваро Мората от торинци.

А срещата допълнително бе помрачена от рефера Масимилиано Ирати. При гола на „Милан“, дело на Давиде Калабрия, останаха сериозни съмнения за нарушение срещу Адриен Рабио. След почивката пък бе спестен втори жълт картон на Родриго Бентанкур, а в заключителните минути имаше и дузпа за „росонерите“, която не бе отсъдена.

За играч на мача пък бе определен Федерико Киеза, реализирал два от головете за гостите. А Уестън Макени стана първият американец, вкарал на „Сан Сиро“ в мач за първенство.