Фенове на Ланс и Лил на крачка от бой, полицията предотврати сблъсъка (видео)

Феновете на Ланс и Лил не можаха да се сбият на почивката на мача от петия кръг на Лига 1. Привържениците започнаха да се обиждат, след това полетяха седалки от двете страни. Фенове на Лил нахлуха на терена и се отправиха към сектора на гостите. Тогава полицията се намеси и ги спря, като се наложи да използва сила. Инцидентът идва само няколко седмици, след като фенове на Ница нахлуха на терена за саморазправа с играчи на Марсилия.

След няколко минути объркване нещата се успокоиха на стадион “Болер Делелис”, а второто полувреме започна с 30-минутно закъснение. Самото дерби на Севера завърши при резултат 1:0 за Ланс. Единственото попадение в мача реализира Пжемислав Франковски в 74-ата минута.