„Интер“ счупи испанската прокоба

@Inter_en
Twitter

Лига Европа се завърна след 5 месеца пауза, а „Интер“ отново е на четвъртфинал след 16 години. „Нерадзурите“ се наложиха с 2:0 срещу испанския „Хетафе“ на неутрален терен.

Италианците, които в предишната фаза се справиха с „Лудогорец“, най-после стигнаха до този етап от турнира. Така гранда от Милано прекъсна серията си от шест поредни загуби в мачове с испански отбори.

Ромелу Лукаку откри след половин час игра със своя 30-и гол за сезона във всички турнири. Халфът Кристиян Ериксен подсигури победата с втори гол в 84-ата минута. Минути преди това, Хорхе Молина изпусна златен шанс да върне „Хетафе“ в играта, но при изпълнението на дузпа дори не намери очертанията на вратата.

Възпитаниците на Антонио Конте са един от фаворитите за трофея и в следващата фаза ще срещнат победителя от двойката „Байер“ - „Рейнджърс“.

В другия мач,  резервите на „Манчестър Юнайтед“ си извървяха пътя до четвъртфинала с обрат над австрийския ЛАСК, който бе победен още през март. Тогава „червените дяволи“ се наложиха с 5:0 като гост в Линц.