Лацио и Шахтьор Донецк с победи в петия кръг на Шампионска лига

Шахтьор Донецк постигна победа над аутсайдера Антверпен с 1:0 в група Н на Шампионската лига. Единствения гол отбеляза Микола Матвиенко в 12-ата минута след асистенция на Олександър Зубков. Преди късния двубой в групата между Барселона и Порто украинският тим е трети с равен брой точки - по 9 с каталунците и португалците. Антверпен напуска турнира, след като кръг преди края няма точки. В последния кръг от груповата фаза на 13.12 Порто посреща украинците, а Барселона играе срещу белгийския тим.

В другия ранен мач Лацио победи с 2:0 Селтик в среща от група Е. Развоят на двубоя стана ясен едва в последните 10 минути, когато Чиро Имобиле се развихри и отбеляза и двете попадения за 3 минути (82-а и 85-а). Лацио е лидер в групата с 10 точки преди късния мач в групата между Атлетико Мадрид и Фейенорд. В последния кръг от груповата фаза на 13.12 Лацио и испанците играят един срещу друг, а Селтик се изправя срещу Фейенорд.