Левачката на №8 изкова победа над Северна Ирландия пред погледа на президента Радев

Националният отбор по футбол победи с 2:1 след пълен обрат Северна Ирландия в мач от световните квалификации в група С. Българският вратар Иван Караджов отрази поне пет удара при атаки на гостите на стадион „Васил Левски” през първата част. 10 минути преди края на първата част Северна Ирландия поведе в резултата. След атака по десния фланг последва центриране в наказателното поле, което бе засечено с глава от играч на гостите. Караджов отрази удара му, но при добавката Конър Уошингтън вкара. Първоначално беше вдигнат флаг за засада, но след намесата на ВАР минути по-късно голът беше признат.

През втората част българският тим си повярва и излезе преобразен. Осем минути след подновяването на играта България изравни след удар без подготовка на Тодор Неделев, който матира Бейли Пийкок-Фарел за 1:1.
Десет минути по-късно след пробив по левия фланг последва центриране в наказателното поле, където Ивайло Чочев свали топката към Неделев. Халфът я чакаше на ръба на наказателното поле, откъдето със силен удар с левачката в горния ъгъл на вратата на Пийкок-Фарел направи обрата за 2:1.

Обидно малко зрители изгледаха мача на живо, но един от тях бе Президентът на страната (не този на БФС) – Румен Радев, който искрено се радваше на попаденията ни. Той не бе в официалната ложа, а наблюдаваше срещата от трибуните с други фенове и своя син Георги, който е футболист.

Това бе 5-а победа в 9 мача до момента за българския тим срещу само 2 загуби в двубоите с днешния съперник.

След успеха България е на трето място с 8 точки в класирането, а Северна Ирландия е 4-та с 5. Въпреки успеха българският тим се сбогува със световните финали в Катар. Лидер в групата е Италия с 14 точки, следван от Швейцария със същия актив. Литва е последен с 3.

В последната протоколна среща националите гостуват на Швейцария (15 ноември, 21:45 ч.).