„Локо“ (Пд) пред „Левски“ за плейофите

Важна точка взе „Локомотив“ (Пд) в последния кръг от редовния сезон. Тимът на Александър Томаш направи 1:1 с ЦСКА 1948 на „Лаута“, но равенството бе достатъчно, за да може „смърфовете“ да изпреварят „Левски“ в класирането за началото на плейофната фаза. Това означава, че пловдивчани ще приемат „сините“ на своя стадион в третия кръг от мачовете в топ 6. Срещата се явява от особено значение в битката за евротурнирите, в която до момента столичният гранд е големият губещ. А при определени условия дори четвъртата позиция няма да дава шанс за Лигата на конференциите, тъй като това зависи от турнира за Купата на България. Евентуален триумф на „Ботев“ (Пд) ще лиши четвъртия от бараж за Европа.

„Започнахме с петима играчи под 23 години – обясни Томаш след двубоя сега. - Ако искаме да гоним амбициите, които аз имам, ще ни трябва малко повече класа. Не може да не съм доволен от футболистите. Получават се и грешки. Закономерен резултат.“

Ден по-рано „Левски“ спря пропадането в първенството, включващо три загуби при голова разлика 2:10. Попадение на резервата Асими Фадига направи разликата с „Берое“ на „Георги Аспарухов“. Видимо подобрение в играта на „сините“ обаче нямаше, а сега предстоят сблъсъци с „Черно море“ и ЦСКА, в които отборът на Николай Костов бе надигран по-рано този месец.