Лудогорец обърна "Ботев" пред погледа на Ясен Петров

Лудогорец победи с 3:1 "Ботев" (Пловдив) в мач от 12-ия кръг на Efbet лига пред погледа на националния селекционер Ясен Петров. В 4-ата минута "Ботев" откри резултата с удар на останалия непокрит в наказателното поле Тодор Неделев. В 24-ата минута Алекс Сантана вкара за 1:1 с шут в горния десен ъгъл. Доминик Янков беше на сантиметри от това да изведе Лудогорец напред в резултата, но изстрелът му в 27-ата минута срещна напречната греда.

Разградчани започнаха обрата в 56-ата минута, когато Пиерос Сотириу прониза Аргилашки. Само няколко минути по-късно домакините останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Дилан Мертенс. В първата минута на продължението на срещата Джордан Икоко се разписа за крайното 3:1.

С победата Лудогорец остана лидер на върха и вече води с 4 точки пред ЦСКА, като е и с мач повече. "Ботев" е трети на 6 точки от лидера и на една от четвъртия Славия.