Лудогорец победи Славия с късмет, изгониха Георги Петков

Лудогорец победи с 2:1 като гост Славия в отложен мач от петия кръг в EfBet Liga. В 10-ата минута Бърнард Текпетей центрира, a Матиас Тисера откри резултата за шампионите. Четири минути след почивката Емил Стоев подаде за Галин Иванов, който изравни за 1:1. В 52-ата минута Рик Джонатан стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му се отби в страничната греда.

В 84-ата минута Рик Джонатан центрира в наказателното поле, Светослав Вуцов боксира, но топката се удари в тялото на Кирил Десподов, който вкара победния гол за отбора от Разград. Георги Петков получи червен картон на резервната скамейка на Славия заради протест срещу решението на рефера Драганов да признае гола след ВАР.

Лудогорец изостава на две точки от лидера ЦСКА, като е и с мач по-малко, докато Славия остана на пето място.