„Лудогорец“ с най-изразителната си победа на „Герена“

БУЛФОТО

Черната серия на „Левски“ срещу „Лудогорец“ продължава. „Орлите“ спечелиха безпроблемно с 3:0 визитата си в София. Това е и най-изразителната победа на „зелените“ на стадион „Георги Аспарухов“.  Дербито от 24 кръг на Първа лига бе предрешено в рамките на 180 секунди още в самото му начало. Клаудиу Кешерю и Каули Соуса на два пъти оставиха „сините“ без успех за първенство между двата тима от 2016 година насам. Нещо повече, столичният тим не успя да реализира дори гол в най-скорошните 5 издания на сблъсъка. Последният, успял да се разпише срещу шампиона на България, бе Живко Миланов. Именно той води „Левски“ сега в дербито. Във втори пореден двубой и общо трети през кампанията „сините“ бяха поверени на асистента, тъй като старши треньорът Славиша Стоянович продължава да се възстановява от COVID-19. В негово отсъствие, бившият капитан на „Левски“ заложи на схемата от двубоя на „Тича“ срещу „Черно море“ (0:0). Единствената промяна бе Илия Юруков, заел мястото на Марин Петков.

За сметка на това Валдас Дамбраускас направи четири смени спрямо загубата от ЦСКА с 1:2 за Купата на България. Извън стартовия състав останаха Сантана, Абел Анисе, Джордан Икоко и Драгош Григоре за сметка на Сисиньо, Жосуе Са, Стефан Баджи и Бернард Текпетей.

Ротацията в „зелено“ даде резултат, а началото на „Герена“ бе лишено от домакински натиск. Вместо това „сините“ инкасираха бързи два гола, след като бяха хванати неподготвени при атаки на скорост на „орлите“. В 8-ата минута Тома Даске сбърка фатално в половината на гостите, а Текпетей разсече отбраната на „Левски“ с пас зад защитата, намерил Десподов. Българският национал поднесе топката на Кешерю, който от вратарското наказателно бе безпогрешен. Само три минути по-късно столичният тим се пропука за втори път фатално. През зоната на Илия Юруков Текпетей проби, а след това подаде успореден пас, който бе намерен от дъгата от Каули, стрелял без да се бави – 2:0. Головете видимо успокоиха гостите от Разград, които намалиха оборотите. Пред вратата на Кристиан Кахлина пък бе далеч по-спокойно и без опасни ситуации.

Първият по-смислен изстрел на домакините дойде веднага след почивката, когато Здравко Димитров, сменил точно преди края на първата част неубедителния Ивайло Найденов, стреля по диагонал, но без да затрудни хърватския страж. Впоследствие домакините продължиха да държат инициативата, но без да имат ясна идея как да преодолеят отбраната на „Лудогорец“. На свой ред „зелените“ вече не бързаха да атакуват и разчитаха на контраатаки. Именно при една такава падна и третото попадение. Резервата Елвис Ману бе изведен зад центъра очи в очи с Микулич, спасил удара на африканеца. При последвалата добавка, Каули с глава насочи топката към празната вече врата. С успеха "Лудогорец" запази преднината си пред "Локомотив" (Пд) на 9 точки и на 14 от ЦСКА. "Левски" пък пада с позиция надолу след успеха на "Царско село" над "червените" и вече е 9-и.

„Левски“ – „Лудогорец“ 0:3
0:1 Кешерю (8), 0:2 Каули (11), 0:3 Каули