Лудогорец спечели дербито с ЦСКА, „армейците” спазиха 3-годишна негативна традиция в Разград

Лудогорец победи ЦСКА с 2:0 в дербито от 16-ия кръг нa Fbet лига.

В 28-ата минута Гонсалвеш фаулира Кери на границата на наказателното поле, а при изпълнението на пряк свободния удар от страна на Кери Падт спаси вратата на шампионите.
В 57-ата минута Лам бе намерен в наказателното поле с чудесно подаване на Матей. Той стреля, падайки на земята, но Падт спаси.
В 77-ата минута Лудогорец организира бърза контраатака. Чибота премина през няколко играчи в червено, след което финтира и вратаря Густаво Бусато, който го събори в наказателното поле, а реферът Георги Кабаков отсъди дузпа. Пиерос Сотириу би в долния десен ъгъл на „армейската” врата. Бразилецът уцели ъгъла, но не хвана топката. В 92-ата минута резервата Чибота сам завърши атаката за втория гол на шампионите, оформяйки крайния резултат 2:0.
Двата тима са се изправяли общо 18 пъти един срещу друг в Разград за първенството (15) и турнира за Купата на България (3). Любопитното е, че в нито една от тези срещи не бе отсъждана дузпа, но статистиката се промени днес.
"Червените" спазиха негативната традиция да не отбележат попадение в Разград. За последно това им се случи в шампионата на 6 април 2018 година, когато губят с 2:3.
"Орлите" имат 7 точки преднина пред "армейците" на върха в класирането, които обаче са с мач по-малко.