Мбапе измъкна Франция срещу Дания, "петлите" са на осминафинал на световното

Килиан Мбапе вкара два гола и донесе победата на Франция над Дания с 2:1 в мач от група D на световното първенство в Катар.

В 21-вата минута Рабио засече топката с глава след страхотно центриране на Дембеле, но вратарят на Дания Шмайхел успя да се хвърли и да предотврати откриването на резултата. В 40-ата минута отново той подаде на Мбапе по десния фланг, но "десетката" на французите стреля над вратата. В 57-а минута последва нов шанс за французите, след като Мбапе направи страхотна контраатака и стреля, но Шмайхел беше достатъчно концентриран и отрази удара му. В 60-та минута Гризман се справи добре на границата на наказателното поле и стреля, но ударът му се озова над вратата. Секунди след това Мбапе порази вратата на съперника за първи път, а само 7 минути по-късно Андреас Кристенсен изравни. Мбапе обаче не се примири и вкара и втори път след пас на Гризман в 86-ата минута и класира французите на осминафиналите на турнира. В първия кръг те победиха убедително Австралия с 4:1 и гледат смело към осминафиналите, а датчаните от своя страна завършиха наравно с Тунис без голове.

Така в класирането възпитаниците на Дидиде Дешан са лидер с 6 точки, следвани от Австралия с 3, Дания с 1 и Тунис без точков актив.

Стартови състави:

Франция: Лорис – Кунде, Варан, Упамекано, Т. Ернандес – Чуамени – Гризман, Рабио – Дембеле, Мбапе, Жиру.

Дания: Шмайхел – Андерсен, А. Кристенсен, Нелсон, Р. Кристенсен, Хойберг, Ериксен, Меле – Линдстрьом, Дамсгаард, Корнелиус.