Мидтиланд изненада Брага в последните секунди

Мидтиланд победи Брага с 3:2 в мач от 5-ия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Ерик Святченко даде преднина на домакините още във 2-ата минута, а Рикардо Орта изравни. През втората част Густав Исаксен възобнови преднината за тима си, но с гол на Галено отново се стигна до равенство. Евандер донесе победата на своя тим с гол от 11-метров наказателен удар в 93-ата минута.

В другия мач от група "F" Цървена звезда победи Лудогорец с минималното 1:0. След този резултат разградчани загубиха възможността да участват в евротурнирите напролет.

Въпреки загубата Брага заема втората позиция в групата с актив от 9 пункта. Точка по-малко има Мидтиланд, който е трети. Лидер е Цървена звезда, а Лудогорец е последен.