„Милан“ бие, „Интер“ буксува

Лидерът в Серия А „Милан“ увеличи преднината пред градския съперник „Интер“. Тимът на Стефано Пиоли не допусна изненада срещу флиртуващия с дъното на класирането „Торино“. Успехът с 2:0 на „Сан Сиро“ дойде след голове на Рафаел Леао и Франк Кесие от дузпа още преди почивката. За „росонерите“ това бе 11 наказателен удар в 17 двубоя за първенство. На Апенините побързаха да размахат пръст и на рефера Фабио Мареска за решението му.
“Милан“ напред с ВАР“, написа „Гадзета дело Спорт“, визирайки и отменената дузпа за гостите. Първи мач от 22 ноември насам за „Милан“ пък направи Златан Ибрахимович, появил се като резерва през втората част. Шведът лекуваше досега контузия в бедрото.
Ден по-късно „Интер“ пропусна своя шанс да се върне плътно до „дяволите“ в челото на класирането. Отборът на Антонио Конте направи пълен обрат срещу „Рома“ за 2:1 на „Олимпико“, но в заключителните 5 минути „вълците“ изтръгнаха точката след гол с глава на Джанлука Манчини.
След двубоя критики полетяха към опитния специалист, пуснал в края Александър Коларов и Роберто Галярдини в опит да запази резултата.
“Как да обясня промените? Видал се контузи – анализира бившият селекционер. - Лаутаро се раздаде и силите му привършиха. За Хакими важи същото, а накрая вече грешеше и губеше топката. Това беше третата на среща за 7 дни."
Неговият колега Паоло Фонсека пък коментира предстоящото дерби с „Лацио“: „Още един мач, за който трябва да се подготвим внимателно. „Орлите“ са страхотен отбор, ще се фокусираме върху нещата, които имаме да подобряваме.“