„Милан“ се върна в ерата на „Капело“

„Милан“ се върна към славните години от 90-те, когато бе фактор не само на Апенините, но и в Европа. „Росонерите“ записаха четвърта поредна победа на старта на Серия А, прекъсвайки негативна серия в дербитата с „Интер“. За пръв път от 2016 година насам тимът спечели срещу градския съперник – 2:1 след два гола на Златан Ибрахимович. За последно „Милан“ се радваше на подобен старт през сезон 1995/96, когато начело на тима бе Фабио Капело. Героят на вечерта блесна в първия си двубой, след като пребори коронавируса.
„Ритъмът се губи и тялото започва да не те слуша – обяви след мача шведът. - То има нужда от тренировки и движение. Бях си у дома за две седмици, така че бях много гладен и го показах с двата ми гола. Ако разполагах с физиката ми отпреди 10 години, никой нямаше да ме спре. Всъщност, и сега не могат да ме спрат.“
Грешна стъпка записа шампионът „Ювентус“, задоволил се с точката при визитата на аутсайдера „Кротоне“ (1:1). Гостите играха 30 минути с човек по-малко след червен картон на Федерико Киеза. Крилото асистира на Алваро Мората за 1:1, но по-късно стана първият играч на „старата госпожа“, изгонен в дебюта си в ерата на трите точки в Серия А.