Министърът на спорта поздрави волейнационалите до 20 г. за бронза на европейското

Министърът на младежта и спорта Весела Лечева поздрави националния отбор по волейбол, който спечели бронзови медали от Европейското първенство под 20 години в Монтесилвано, Италия. Водените от Мартин Стоев младежи победиха Белгия с 3:1 в "малкия финал".

"Щастлива съм да ви поздравя за бронзовия медал от Европейското първенство в Италия за младежи под 20 години. Този успех е постигнат в много сериозна конкуренция на най-добрите отбори на континента. След сребърните медали на Световното първенство в Иран през 2019-та година, вашият тим продължава да е сред фаворитите, което е доказателство за големия ви потенциал, както и сериозната работа на треньорския щаб. Волейболът е спорт със сериозни традиции в България и победите на младежкия тим дават надежди, че отново ще сме част от световния елит, там където е нашето място. Желая ви много здраве, успехи и воля да продължите напред", пише Лечева.

Бронзовите медалисти на България се прибират днес от Италия с полет от Рим.