„Неадекватен“ съдия провали „Милан“

Главният съдия Марко Сера, както и футболистите на „Милан“ са със споделена вина за изненадващата загуба на „росонерите“ от „Специя“ с 1:2 на „Сан Сиро“. Заключението направи старши треньорът на тима Стефано Пиоли. Опитният специалист не пощади рефера, отменил кристален гол на домакините в 92-ата минута при резултат 1:1, за да отсъди нарушение в тяхна полза. Медиите на Апенините се обединиха около мнението, че Сера е провалил двубоя от Серия А, а „Тутоспорт“ дори го определи като „неадекватен“. Съдията, който след мача се е извинил на гранда, не видя и дузпата за „Милан“ през първото полувреме, трябваше да се намесва ВАР. Пропуск от бялата точка и гол на Рафаел Леао белязаха първата часн но след почивката гостите обърнаха развоя, а победният гол падна в сетния миг на срещата, дело на Едвин Гяси. Българският национал Петко Христов остана резерва и изгледа сензацията от скамейката.

В същото време Флоренция видя последния танц на Душан Влахович. Сръбският футболист помаха на „Артемио Франки“ след 6:0 над „Дженоа“, от което пресата си направи заключението, че трансферът му е на финалната права. Фаворит за подписа му е „Арсенал“.