Нов в "Левски" на 1/8-финал в Африка

Ноа Сонко Сундберг, новият централен защитник на "Левски", ще играе на 1/8-финалите за Купата на африканските нации. Неговата родина Гамбия се превърна в приятната изненада на турнира, след като завърши на второ място в своята група след сензационно 1:0 над Тунис. Тимът на Сундберг събра 7 точки и само по-лошата голова разлика го остави зад Мали.

В четвъртък Гамбия надви драматично шампиона от 2004 година, а скъпоценното попадение заби резервата Абли Джало в самия край на срещата в Камерун. А вратарят на гамбийците Бубакар Гайе също бе сред героите, след като спаси дузпа преди почивката, изпълнена от Джазири.

В следващата фаза Гамбия ще се изправи срещу Гвинея, а мачът е на 24 януари. Ако победят, Сундберг и компания може да срещнат домакина Камерун, който изтегли лесен съперник за 1/8-финалите - Коморос.