Посякъл "Левски" преди 6 години излиза пак срещу "сините"

БУЛФОТО

Познат футболист може да се изправи днес срещу "Левски". Шест години след мачовете на "сините" с "Марибор" в турнира Лига Европа, бразилецът Марко Таварес продължава да е част от словенския гранд, макар и вече със залязващи функции. Именно ветеранът наказа родния клуб през 2016 година на стадион "Георги Аспарухов", а голът му на чужд терен се оказа фатален за тима на Люпко Петрович при равенството 1:1. Тогава офанзивният футболист записа два пъти по 90 минути, първите от които в Словения при нулевото равенство.

Таварес е със статут на най-голямата легенда на "Марибор" за всички времена, където играе от сезон 2009/10. В Словения той стана 8 пъти шампион, 3 пъти бе голмайстор на първенството, вдигна и 3 купи на страната. 6 пъти бе избиран от феновете за футболист на годината на клуба. Капитан. Бразилецът е №1 по всички показатели - най-много мачове за клуба във всички турнири (517), най-много срещи в Европа (94), както и най-много попадения в евротурнирите (31). Не е изненада, че именно той се очаква да изведе словенците с капитанската лента тази вечер от 18 часа българско време.