Пророкът Стоичков позна – Италия – Англия е финалът на ЕВРО 2020

Българската легенда Христо Стоичков направи пророческа прогноза точно преди 8 дни, заявявайки, че финалът на ЕВРО 2020 ще е Италия - Англия. Двата тима ще играят за трофея, след като тази вечер възпитаниците на Гарет Саутгейт победиха Дания с 2:1 след продължения на полуфиналите.

Двата тима завършиха 1:1 в редовното време. На стадион „Уембли” в 30-ата минута на срещата Микел Дамсгор изпълни перфектно пряк свободен удар от около 30 метра и направи безпомощен Пикфорд, откривайки резултата. В 38-ата минута капитанът на датчаните Симон Кяер си вкара автогол след триходова английска атака, при която Стърлинг имаше шанс да докосне топката и да отбележи, Кяер направи шпагат, за да го спре, но сам вкара топката във вратата на Шмайхел.

В 102-ата минута от продълженията Рахийм Стърлинг изигра хитро защитата на Дания, след като между трима търсеше умишлено дузпа и я получи след съприкосновение с Матиас Йенсен и намеса на ВАР. Последвалият 11-метров наказателен удар бе изпълнен от Хари Кейн, но бе спасен от Каспер Шмайхел. При добавката Кейн успя да вкара за 2:1.

Англианите счупиха прокобата, която тегнеше над националния тим, който до сега само веднъж в историята си бе печелил полуфинал на голям турнир - през 1966 г. срещу Португалия с 2:1, след което става световен шампион. Въпреки всичко и датчаните стигнаха тази фаза на турнира, отърсвайки се от напрежението около сърдечния арест на Кристиан Ериксен още в първия мач срещу Финландия.

Финалът на първенството е на 11 юли от 22:00 ч. на стадион „Уембли”.