Роналдо ранен в Прага, ас на „Лудогорец“ би Холанд

Кристиано Роналдо бе ранен в Прага в мач от Лигата на нациите. Нападателят на Португалия получи тежък удар от вратаря на Чехия Томаш Вацлик, който успя да му разбие носа. Окървавен, звездата на „Манчестър Юнайтед“ остана на терена пълни 90 минути и се отличи с асистенция при успеха с 4:0. Неговият съотборник Диого Далот изненадващо реализира две попадения, а по едно добавиха Бруно Фернандеш, също част от „червените дяволи“, както и Диого Жота.

Роналдо направи и дузпа в собственото си наказателно, която обаче Патрик Шик пропусна. С победата Португалия остава лидер с 10 точки, следвана от Испания с 8 като двата тима се изправят един срещу друг във вторник в пряк дуел за лидерската позиция.

Тежък удар претърпя и Жан Карничник от „Лудогорец“. Защитникът бе изнесен на носилка при победата на Словакия над Норвегия с 2:1. В самия край на срещата той се сблъска с Мартин Дели от гостите, от което пострада главата му. Голът за скандинавците пък бе дело на Ерлинг Холанд.

На свой ред Русия изигра първия си мач от близо година насам. Тимът на селекционера Валери Карпин измъкна трудно 2:1 като гост на Киргистан в приятелски мач. „Сборная“ не участва в нито един от турнирите на ФИФА и УЕФА заради военния конфликт с Украйна. Последният двубой пък датираше от 14 ноември 2021. Мачът сега се игра в столицата Бишкек, а точни за гостите бяха Алимардон Шукуров и Александър Соболев.

„Беше важно да си припомним какво представляват мачовете на национално равнище – призна селекционерът Карпин. – Критики? Винаги ще ги има, вероятно някой е очаквал да спечелим с 6:0. Беше важно да изиграем този мач, а също и че победихме.“