Сезонът завърши със зрелище, Царско село отпадна, Ботев Враца ще играе бараж

Ботев (Враца) победи с 5:3 Пирин (Благоевград) в двубой от последния 32-и кръг на Първа лига. "Орлетата" откриха резултата в 11-ата минута с гол на Вячислав Велев с глава. След половин час игра "Ботев" изравни с попадение на Юлиан Ненов. Футболистите на Дженаро Йецо направиха пълен обрат в 42-ата минута. Валери Христов центрира отдясно в наказателното поле на Пирин, където Переа стреля с глава, топката се отби в страничната греда, а голмайсторът Ненов отново се разписа. Благоевградчани изравниха. Васил Христов засече с глава за 2:2. Ботев (Враца) отново поведе три минути след подновяването на играта, когато Юлиян Ненов бе изведен на стрелкова позиция в пеналтерията на домакините и с плътен изстрел оформи своя хеттрик. Гостите от Враца реализираха четвърто попадение във вратата на Марио Кирев в 59-ата минута, когато Йоан Бауренски бе точен.

Стефан Гаврилов вкара пети гол за "Ботев" в 87-ата минута, а в добавеното време на срещата Даниел Иванов оформи крайното 5:3.

Ботев (Враца) завършва с актив от 28 точки и заема 13-о място в класирането, което дава правото на бараж за оставане в Първа лига. Съперник на врачани ще е Етър.

В същото време Царско село завърши 1:1 с Локомотив (София). "Царете" заеха последното 14-о място в крайното класиране и от новия сезон ще играят във второто ниво на професионалния футбол у нас.

"Железничарите" поведоха в резултата в 26-ата минута, когато Френ Чиряк се разписа. Десет минути преди края на полувремето Венцислав Христов стреля по посока вратата на Локомотив, а топката се удари в ръката на Валентин Николов, който бе в собственото си наказателното поле. Главният рефер Валентин Железов посочи бялата точка, но решението му бе отменено от ВАР, тъй като според видеоповторенията ръката на Николов е прибрана до тялото му.

В последната минута на първата част Царско село получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Селсо Рапосо срещу Лукас Мартинс в пеналтерията на Локомотив (София). Зад топката застана Венцислав Христов, чийто удар бе спасен от стража на гостите Дамян Дамянов.

Четвърт час преди края на срещата "царете" изравниха. Венцислав Христов центрира от фаул в наказателното поле на "железничарите", където на втора греда резервата Андрей Йорданов с едно докосване се разписа.

Реферът Железов отсъди трета дузпа за състава на Стефано Макопи в добавеното време на срещата, когато Виржил Пинсон извърши нарушение срещу играч на домакините. След спречкване между Юсуфа Яфа и Мартин Кавдански за това кой да бие дузпата, капитанът на "церете" стреля от бялата точка, но стражът Дамянов отново спаси. Преди шута на българина президентът на клуба Стойне Манолов нахлу на терена и сам реши кой да бие дузпата.