Сити с дубъл след бой над Юнайтед, Гюндоган влезе в историята (ВИДЕО)

Манчестър Сити победи Манчестър Юнайтед с 2:1 на финала на ФА къп на стадион "Уембли" и направи дубъл този сезон след завоюването и на титлата във Висшата лига. Престолонаследникът Принц Уилям поздрави футболистите преди срещата.

Още в 14-ата секунда Манчестър Сити поведе с гол на Илкай Гюндоган. Това е най-бързото попадение в историята на ФА къп.

В 21-ата минута Ерлинг Холанд стреля, но неуспешно, а след него шансът си пробва и Кедвин де Бройне, но топката излезе в аут. Дузпа за игра с ръка на Джак Грийлиш в наказателното поле на Сити бе отсъдена за Юнайтед след половин час игра, а Бруно Фернандеш изравни резултата след успешен удар от 11-те метра.

И Манчестър Сити имаше претенции за дузпа в 39-ата минута, когато Кевин де Бройне падна в наказателното поле на Юнайтед, но реферът не отрази претенциите на "гражданите".

След почивката отново Илкай Гюндоган изненада вратаря Де Хеа за 2:1 и донесе 6-и трофей на Сити в турнира.

"Червените дяволи" имат 12 трофея, но днес нямаха сили за обрат и остават само с купата от "Карабао къп" този сезон.