Славия е на 1/4-финал за Купата на България

Славия се класира на 1/4-финалите в турнира за Купата на България след победа с 1:0 над Пирин (Благоевград). Преди първия съдийски сигнал с едноминутно мълчание бе почетена паметта на легендарния български футболист Александър Шаламанов. "Орлетата" удариха две греди, но не оползотвориха шанса си.

В 33-ата минута Спас Георгиев центрира отдясно. Преслав Йорданов изпревари Светослав Вуцов и засече с глава. Топката обаче срещна лявата греда. В 51-ата минута домакините оформиха резултата, след като Ради Кирилов центрира в наказателното поле, а Тони Тасев вкара гола на победата. В 71-ата минута Станислав Манолев стреля от границата на наказателното поле, но ударът му срещна дясната греда на Славия.

Жребият за 1/4-финалите ще се изтегли утре, а до момента за следващата фаза на турнира се класираха и Локомотив Пловдив, и "Левски".