Той вкара на 5-о световно подред! Той е Кристиано Роналдо! Португалия потрепери за 3:2 срещу Гана (ВИДЕО)

След "вълнуващото" равенство 0:0 между Уругвай и Корея Португалия победи Гана с 3:2 във втория мач от група H на световното първенство в Катар. Мачът бе белязан от петима души - Кристиано Роналдо, който нямаше най-добрия период зад гърба си в Манчестър Юнайтед, с който се раздели преди часове, но все още е безспорен лидер в националния отбор, ганайците Андре Аю и Осман Букари и португалските герои Жоао Феликс и Рафаел Леао.

В 31-ва минута мрежата на Гана се разтресе, но голът не беше зачетен заради нарушение в атака на Роналдо, преди да спечели топката и да я прати в далечния ъгъл на вратата на Зиги. Португалците бяха възмутени, но, изглежда, нямаше нищо спорно в решението на съдията. В 64-та минута обаче Роналдо даде аванс на Португалия със силен, мощен удар от дузпа, която стражът на Гана нямаше шанс да спре. Това е 5-ото световно първенство, на което Кристиано вкарва гол. Той е единственият играч, стигнал до това постижение. През 2006 г. Роналдо вкара гол срещу Иран, а четири години по-късно се разписа и срещу Северна Корея. През 2014 г. Гана "пострада" от магията му, а на предишното световно първенство той вкара срещу Испания. По този показател Роналдо остави след себе си Пеле, Уве Зелер и Лео Меси, вкарвали голове на 4 световни първенства.

В 73-ата минута Аю стана герой за ганайците, след като изравни резултата. Радостта на съотборниците му обаче бе помрачена много бързо, след като в 78-ата минута Жоао Феликс поведе отново "мореплавателите" напред след точен пас на Бруно Фернандеш. Възпитаниците на Фернандо Сантош поведоха с гол на Рафаел Леао в 80-ата минута след втора асистенция на Фернандеш. Окончателното 2:3 оформи Осман Букари в 89-ата минута.

След първите 2 срещи в групата Португалия е лидер с 3 точки, следвана от Уругвай и Южна Корея с по 1, а последен е тимът на Гана без актив. На 28.11 Португалия ще играе срещу Уругвай, а Гана - с Южна Корея.

Титулярни състави:

ПОРТУГАЛИЯ: Коста, Герейро, Д. Перейра, Диас, Кансело, Невес, Бруно Фернандеш, Бернардо Силва, Феликс, Отавио, Роналдо.
ГАНА: Ати-Зиги, Сейду, Джику, Амарти, Салису, Баба, Худус, Парти, Абдул, Аю, Игнаси Уилямс