Уотфорд удари Евертън, Нюкасъл едва крета с многомилионния бюджет

Евертън загуби от Уотфорд с 2:5 в мач от деветия кръг на английската Висша лига. „Карамелите“ повеждаха два пъти с голове на Том Дейвис в 3-ата минута и Ричарлисон в 63-ата, но Джошуа Кинг и Юрай Куцка изравниха. След това „стършелите“ стигнаха до обрат с нови два гола на Джошуа Кинг (80, 86), който оформи хеттрика си на „Гудисън Парк“ в  Ливърпул, а Емануел Денис (90+1) оформи крайния резултат.
Нюкасъл завърши 1:1 при визитата си на Кристъл Палас и спечели първа точка след продажбата на клуба за 300 милиона паунда на саудитски инвестиционен фонд и уволнението на мениджъра Стив Брус. В тази среща „свраките“ бяха водени от неговия помощник Греъм Джоунс. Кристиан Бентеке в 56-ата минута отбеляза за „орлите“, а Калъм Уилсън изравни.