Въпреки присъствието на Роналдо Юнайтед разочарова и срещу Лестър

Манчестър Юнайтед  разочарова феновете си след загубата с 2:4 от Лестър в мач от 8-и кръг на Висшата лига. ”Червените дяволи” нямат успех в 3-ти пореден двубой от шампионата, а тепърва му предстоят сблъсъци с Аталанта в Шампионска лига, както и с Ливърпул, Тотнъм и Манчестър Сити в Англия. В 19-ата минута Юнайтед поведе след перфектно изпълнение на Мейсън Грийнууд и пас на Бруно Фернандеш на фланга. В 31-ата минута Тилеманс прехвърли Де Хеа за 1:1. В 78-ата минута пълният обрат стана факт. След ъглов удар Дака бе оставен непокрит, стреля, Де Хеа спаси, но топката попадна у Союнчу, който се разписа на празна врата. В 82-ата минута Юнайтед изравни. Появилият се като резерва Рашфорд бе изведен с дълго подаване и преодоля Шмайхел. В 83-ата минута Варди изведе тима си напред в резултата. В първата минута на продължението бе оформено крайното 4:2. Дака подпечата успеха за своя тим. Титуляр за Юнайтед бе Кристиано Роналдо.

Манчестър вече е на 5-о място с 14 точки. Лидер е Ливърпул с 18. Лестър е 11-и с 11.