Въпреки Роналдо Юнайтед тръгна с издънка в Шампионска лига

Кристиано Роналдо бе главното действащо лице в първия двубой от новия сезон на турнира Шампионска лига, но тимът му тръгна със загуба с 1:2 от Йънг Бойс.

Минути преди началния съдийски сигнал на срещата в Берн, при загрявката на двата тима звездата неволно удари стюард с топка, а пострадалият падна на земята. Роналдо моментално се привлече на помощ, за да провери дали всичко със служителя на стадиона е наред и след това поднесе своите извинения. Пострадалата се оказа жена, която получи помощ от медицинския екип на стадиона.

Завърналият се в Манчестър Юнайтед португалец вкара и първия гол в турнира тази година в мача от група F. Той е голмайстор на турнира със 135 гола, след като се разписа още в началото на срещата. С участието си днес Роналдо стигна рекорда на легендарния вратар Икер Касияс за най-много мачове в турнира – 177. С гола си той изравни и постижение на Лионел Меси - двамата са вкарвали на 36 различни тима в тази надпревара. Португалецът е участвал в 6 финала, което е изравнен рекорд с Паоло Малдини.

Завърналият се в Манчестър Юнайтед нападател е и футболистът, който е ставал най-много пъти голмайстор на турнира – в 7 сезона, държейки и рекорда за най-много голове в едно издание на надпреварата – 17 попадения. Днес той откри отново головата си сметка в 13-ата минута след асистенция на Бруно Фернандеш.

Йънг Бойс изравни с попадение на Николас Гнамалеу в 66-ата минута. В последните секунди на двубоя Джордан Теосон донесе победата на Йънг Бойс и взриви трибуните, донасяйки трите точки за тима си.

В следващия си двубой Манчестър приема Виляреал, а Йънг Бойс е гост на Аталанта на 29 септември.

В другата ранна среща Севиля и Ред Бул Залцбург също си поделиха по точка, след като завършиха 1:1. Интересното е, че и двата гола бяха вкарани от дузпи, като Лука Сучич даде преднина на гостите в 21-ата минута, а Иван Ракитич изравни в 42-ата. На 29 септември Волфсбург приема испанския тим, а Ред Бул гостува на Лил във втори кръг на група G.