Въпреки всичко ПСЖ без Меси води с 9 точки във Франция

Отборът на Пари Сен Жермен победи Анже след обрат с 2:1 в двубой от 10-ия кръг на френската Ла Лига. Така парижани събраха 27 точки от 30 възможни и заемат първата позиция във временното класиране. Ланс е втори с 18.

Гостите изненадващо откриха резултата в 36-ата минута чрез Анжело Фулжини след асистенция на Софиян Буфал. ПСЖ не можеше да разчита в този мач на мегазвездата си Лионел Меси. Аржентинецът има ангажименти с националния отбор в квалификациите за Мондиал 2022.

Килиан Мбапе асистира на Данило Перейра за изравнителното попадение в 69-ата минута. В самия край на мача реферът Бастиен Дешепи отсъди дузпа в полза на парижани след консултация с ВАР за игра с ръка на Пиерик Капел в наказателното поле. Ситуацията предизвика дискусии, тъй като преди това нападателят на парижани Мауро Икарди беше извършил нарушение. В крайна сметка обаче зад топката застана именно Мбапе, който донесе победата за своя тим.