Везенков вече покори феновете на Сакраменто, класира тима на 1/4-финал на турнир (ВИДЕО)

Българският баскетболист Александър Везенков класира Сакраменто за елиминациите на новия турнир в НБА - In Season. Кингс направи уникален обрат срещу Голдън Стейт - 124:123 и продължава напред към 1/4-финалите. Тимът губеше с 20 точки в края на третата четвърт, което значеше, че "кралете" отпадат от турнира и тогава наставникът Майк Браун реши да пусне Везенков. С 2 важни тройки, 3 борби и асистенция в последната минута на най-полезния играч в Евролигата за миналия сезон "Кингс" се върнаха в мача и направиха обрат.

Българският национал завърши с 8 точки за 15 минути на терена. Ди'Арън Фокс се отчете с 29 точки, 10 борби и 7 асистенции за победителите. Кевин Хъртър завърши с 21 точки, 9 овладени топки и 5 завършващи подавания.

Стеф Къри и Андрю Уигинс бяха най-резултатни за Голдън Стейт с по 29 точки и 10 борби.

На 1/4-финалите съперник на Сакраменто в новия турнир на НБА ще бъде Ню Орлийнс.