Вратарски кошмар за „Левски“

ПФК "Левски"

Болезнено дежа вю в „Левски“. Новият вратар на „сините“ Звонимир Микулич дебютира с две кошмарни грешки. Първият мач на столичния тим за 2021 година бе белязан от обрат при 1:2 срещу словенския „Домжале“. Хърватинът се появи на почивката при 1:0 за неговия тим. Головата сметка на „Левски“ през новата година откри 17-годишният Марин Петков. Наставникът Славиша Стоянович хвърли общо четирима играчи до 19 години сред титулярите – останалите трима бяха Георги Александров, Патрик Габриел Галчев и Мартин Петков. На почивката словенският специалист замени капитана Николай Михайлов, а мястото му зае именно Микулич. Неубедителни изяви при статични положения доведоха до два гола за „Домжале“ в рамките на 180 секунди, за да изплува отново кошмарът с вратарската криза на „Герена“ от последните години. В края Стивън Петков от чиста позиция пропусна да изравни.

„Сами сме си виновни, не бяхме позиционирани добре – обяви след двубоя пред клубната телевизия Стоянович. - Доволен съм от първото полувреме. Сега е труден период заради голямото натоварване, но това не трябва да е оправдание. До 60-ата минута стояхме добре физически. Не обичам да губя мачове, не разбирам как толкова лесно допуснахме обрат. Тези статични положения бяха глупост. Трябва по-бърза реакция, след втория гол паднахме духом. Чакаме нови футболисти. Днес трябва да дойде Ребин Сулака, договорили сме и още един футболист.“ На 23 януари „сините“ играят с полския „Подбедсккидзе“.