Ювентус триумфира в Дерби д`Италия

Ювентус спечели само с 1:0 гостуването си на Интер от 27-ия кръг на Серия А. След триумфа на "бианконерите“ в Дерби д`Италия те още имат шанс за място в топ 4 и Шампионска лига следващия сезон.

Интер създаде най-голямата опасност пред вратата на Ювентус в 18-ата минута. Ромелу Лукаку и Николо Барела размениха комбинираха в наказателното поле на „бианконерите“, след което Барела стреля, но стражът на съперника Войчех Шчесни спаси удара му.

Ювентус поведе с 1:0 в 23-ата минута, когато Адриен Рабио и Душан Влахович организираха атака. След това французинът подаде към Филип Костич, който с диагонален удар вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Андре Онана.

Душан Влахович и Маноел Локатели не успяха да разбият психиката на Онана с втори гол. Федерико Киеза се появи в игра в 66-ата минута, но след това получи контузия и бе сменен в 85-ата минута.

Ювентус постигна първа победа срещу Интер на "Джузепе Меаца" от 2012 година и е седми с 41 точки, а Интер е трети с 50.

В друг мач от кръга Лацио надигра Рома с 1:0 в Дерби дела Капитале с гол на Матиа Дзакани през второто полувреме. „Джалоросите“ останаха с човек по-малко още в 32-ата минута, когато за втори жълт картон бе изгонен Рожер Ибаньес за врязване в краката на Сергей Милинкович-Савич. В 65-ата минута Фелипе Андерсон асистира за попадението на Дзакани.

Николо Казале си отбеляза автогол в 67-ата минута, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено заради засада на Крис Смолинг.

За първи път от 11 години Лацио постигна в победи над Рома в Серия А и излезе на второ място във временното класиране с 52 точки, докато Рома е пети с 47.