Арестуваха бившия пакистански премиер Имран Хан

Арестуваха бившия пакистански премиер Имран Хан

Той се е явил в съда по дело за корупция

Бившият премиер на Пакистан Имран Хан е арестуван от паравоенни офицери пред Върховния съд в столицата Исламабад, съобщават световните агенции, информира БТА. Хан се е явил в съда по дело за корупция, което се води срещу него. Според бившият премиер обвиненията са политически мотивирани.

Хан беше арестуван, след като за пореден път обвини армията, че има заговор за убийството му.

Той беше свален от власт през април миналата година, след като военните оттеглиха подкрепата си. Пакистан се намира в дълбока политическа и икономическа криза и Хан непрекъснато призовава за свикването на предсрочни парламентарни избори.

Полицията вече се опита да задържи бившия капитан по крикет през март по обвинения в корупция, но операцията в крайна сметка беше прекратена, след като неговите поддръжници се сблъскаха с органите на реда.

"Те са вцепенени, че ако дойда на власт, ще ги държа отговорни... Те също знаят, че дори и да отида в затвора, ние ще спечелим изборите, независимо какво правят“, каза тогава Хан пред Си Ен Ен.

Най-четени