Бойко Борисов към посланика на Украйна: Трябва да приложим абсолютно всички мерки, за да бъде спряна войната (ВИДЕО)

Бойко Борисов към посланика на Украйна: Трябва да приложим абсолютно всички мерки, за да бъде спряна войната (ВИДЕО)

Винаги съм се борил за мир. Но тази война, в която милиони хора губят живота си, ние нямаме право да не бъдем част от световната демократична общественост. Това каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по време срещата си с посланика на Украйна Виталий Москаленко.

„Партия ГЕРБ, но и колегите от СДС, винаги съм се борил за мир, за дипломатически решения. Това еобаче, докато започне война. Тази агресия, тази война, в която милиони хора напускат домовете си, губят живота си, ние нямаме право да не бъдем част от световната демократична общественост. И трябва да прложим абсолютно всички мерки, за да бъде спряна тази война. Не ми е приятно, че президентът дава уклончиви решения. Не ми е приятно да чувам, че сега точно ще отремонтираме самолети в Русия“, допълни още Бойко Борисов.

„Ние, като партия, сме достатъчно силни в парламента да им предложим подкрепа по всички теми, свързани с войната в Украйна, за да не могат да обясняват, че нямат мнозинство.  Европейският съюз (ЕС) е нашето семейство. А има още по-голямо семейство - световната демократична общественост, която абсолютно осъжда тази война. Искам да знаете, че 59 депутата в парламента ще гласуват "За" - в подкрепа на мерките срещу войната. Ние не можем да гледаме бягащи жени, убити деца, разрушени сгради - за каквито и да е претенции. Няма нищо по-голямо от човешкия живот", заяви Борисов.

https://www.facebook.com/boyko.borissov.7/videos/3095880864073916

Най-четени