Първата ни задача е всички да осъзнаем, че ако искаме по-добро бъдеще за България, трябва да работим заедно. Това каза кандидатът за министър-председател Кирил Петков от трибуната на Народното събрание.
"Днес е важен ден да продължим промяната. Промяната на мисленето и промяната в управлението. Първата ни задача е всички да осъзнаем, че ако искаме по-добро бъдеще за България, трябва да работим заедно. Заедно с четиримата коалиционни партньори постигнахме общи дебати, с които направихме общо споразумение от 120 страници, 18 глави за политиките, които ще са нужни тази промяна да се осъществи. Заедно трябва да работим с опозицията, когато говорим за конституционни промени и промени в съдебната власт", каза още Кирил Петков.
Протегната ръка към всички българи, но и към опозицията в парламента подаде кандидатът за министър-председател Кирил Петков в програмната си реч в Народното събрание. Той представи основните приоритети пред предложения състав на Министерски съвет. "След 4 г. България ще бъде едно съвсем различно място", категоричен беше той.
В енергетиката първи приоритет ще е избягване на скока на цените за битовите потребители и намаляване на плащаното от бизнеса. "Не трябва да зависим от никого, гръцката връзка трябва да стане възможно най-скоро", категоричен беше Петков. По отношение на здравеопазването той заяви, че "не можем да чакаме следващата вълна (на коронавируса - б.р.) да удари икономиката, здравеопазването и училищата. Според Петков единственият път напред е през ваксинирането.
"Моята първа заповед, ако бъда избран - всички в МС трябва да имат зелен сертификат, не може малкият ресторант на ъгъла в София да трябва да изисква зелен сертификат, а в МС да се влиза без такъв", посочи Петков.
По думите му мотото на правителството ще е "нулева толерантност към корупцията, нулева толерантност към всеки лев, изхарчен неправомерно" и за това ще контролират вицепремиерът Асен Василев и вътрешният министър Бойко Рашков.
"МВР ще има една основна цел - да няма нито един човек над закона", подчерта Петков. По линия на правосъдието той зави, че "Иван Гешев не постигна резултатите, които трябва да постигне един главен прокурор". Даде пример с "най-голямата кражба в българската история - КТБ" от която не сме видели резултат, а също с и пасивността на държавното обвинение след списъка "Магнитски". "Прокуратурата трябва да бъде реформирана", категоричен беше Петков, като допълни, че разчита на подкрепа и от опозицията за това.
Коментари
Регистрирай се, за да коментираш